Montáž předních a zadních lapačů nečistot

 

 

---

 

         Někdo možná může namítnout, že jsou lapače nečistot, lidově zástěrky, zbytečné a není nutné je používat. A má pravdu. Na technické je nevyžadují a pokud kupujete nové auto, patří do příplatkového příslušenství. Měl jsem je už dříve na Fábii a tam se osvědčily a tak jsem se rozhodl je pořídit i na Octávii.

         Když jsem totiž po koupi auta čistil jeho lak, zjistil jsem, že jsou na něm rezaté flíčky, které se velmi špatně odstraňují. Nejvíce jich bylo na předních dveřích pod ochrannou lištou a na bocích zadního nárazníku. Domnívám se, že jsou to kovové částečky které odletují z brzdných segmentů kol při brždění. Ulpívají na laku, vlhko způsobí že začnou korodovat a způsobují ony rezaté, težko odstranitelné skvrnky.

         Zavítal jsem tedy na stránky Škoda Auto, vyhledal lapače v oddělení originálního příslušenství, opsal si jejich cenu a obj. čísla a vyrazil do salónu Škoda. Lapače byly na skladě a cena byla k mému úžsau ještě nižší, než cena udávaná na internetu. Obě sady dohromady vyšly na 650 Kč.

         Montáž je naprosto jednoduchá, postačí malá Gola s Torxem T25. Kola se sundávat nemusí a všechno pasuje přesně jak má. Při montáži předních lapačů, jsem objevil pod podběhem docela pěknou schovku na poklady…Stejný problém byl i u Fábie. A tak jsem nejdřív „kapsy“ vymetl a vyčistil a až pak namontoval lapače. Co všechno se pod podběhy vešlo, je vidět na fotkách.

 

 

 

 

 

 

A když už jsem byl v tom čištění, trochu jsem přeblejsknul i koncovku výfuku…

 

 

---

 

Zpět