PLE_348x174

 

BD10219_

 

Vítám Vás na svých soukromých stránkách a díky za Váš čas strávený jejich návštěvou. Možná si položíte otázku co může člověka vést k založení internetových stránek s takovouto tématikou. Především je to záliba v automobilismu a všemu co k tomu patří. Tyto stránky jsou v pořadí mým druhým počinem. Jako první byly na světě stránky věnované Škodě Fabii první generace, kterou jsme v květnu 2004 kupovali novou. V témže roce jsem se stal členem tehdejšího Fabia Clubu. Na předešlých stránkách http://fabia-joy.wz.cz jsem se s ostatními dělil o své zkušenosti z provozu Fábie a postupem času se na stránkách shromáždilo spousta užitečných informací nejen o tomto populárním autě. Většina informací pochází přímo z mých zkušeností a soudě dle kladných a pochvalných meilů, byly tyto informace užitečné i pro hodně ostatních uživatelů.

         Bohužel, 16. 5. 2008 se ve stokilometrové rychlosti podíval do kufru naší Fábie nepozorný řidič. Nám se naštěstí nestalo celkem nic, ale Fábie skončila s totálně zdemolovanou zadní částí a třikrát zlomenou karoserií. Více najdete zde

         S takovou věcí nikdo z nás nepočítal a tak jsme doma urychleně začali řešit otázku „co s tím?“ Protože jsem byl se značkou Škoda velice spokojen, byla volba automobilky jasná prakticky od začátku. Pouze jsme řešili typ vozu který pro rodinku pořídíme, samozřejmě s ohledem na rodinné finance. Ve finále se proti sobě postavila Fabia II Combi r. v. 2007 s motorem 1,4 TDI a najetejma 30.000 km a Octavia II Combi r. v. 2005 s motorem 2.0 TDI a najetejma 85.000 km. Nebudu zde popisovat co a jak jsme zvažovali, cenově se tyto dvě škodovky naprosto rovnaly a tak nakonec zvítězila Octavia II Elegance, dovezená ze SRN. Zdali to byla volba správná, či nikoli, se ukáže časem. Já jen doufám, že jsem měl při výběru „šťastnou ruku“ a že nám bude Octávka sloužit stejně spolehlivě, jako její předchůdkyně Fabia a neskončí s pokroucenými plechy někde na vrakovišti.

                            Holy

 

BD10219_

 

Zpět